» » Суперхикс - The Best Of... 20 ...So Far

Суперхикс - The Best Of... 20 ...So Far download mp3 flac


Performer: Суперхикс
Genre: Hip hop / Reggae
Album: The Best Of... 20 ...So Far
Released: 2014
Style: Ska, Reggae
MP3 version ZIP size: 1931 mb
FLAC version RAR size: 1392 mb
WMA version ZIP size: 1752 mb
Rating: 4.9
Votes: 621
Other Formats: WMA RA DTS ADX TTA DXD VQF


Tracklist

1 Раде 4:24
2 Колку Време 3:18
3 Скок 4:05
4 Оптими Ска 2:59
5 Тоа Не Сум Јас 4:36
6 Заминување 3:50
7 Африка 3:28
8 Другар 3:05
9 Гол 4:35
10 Ти Треба Некој 2:56
11 Знам Дека Љуби 3:38
12 Безгрешен 4:17
13 На Лута Рана 3:05
14 Ace Of Spandes 3:32
15 Глупави Песни 3:33
16 Графити Бој 3:50
17 Едно Лето 1:37
18 Хепи Енд 2:32

Notes

Раде, Оптими Ска, Глупави Песни, Гол (албум: Чекај бе викам...Каде бе малку, Литум Рекордс 2000 година)
Знам Дека Љуби, Другар, Хепи Енд, Заминување, Колку Време, Едно Лето (албум: Турмано, Литиум Рекордс 2003 година)
Графити Бој, Тоа Не Сум Јас, Ace OF Spades (албум: И сега...Што?, Литиум Рекордс 2008 година)
Африка, Скок, На Лута Рана, Ти Треба Некој, Безгрешен (албум: Африка, Суперхикс/Пасворд Продукција, 2012 година)

- Чекај бе викам...Каде бе малку (Студио Димитрови)
- Турмано (Студио Димитрови)
- Саботна Фиеста, Неделна Сиеста! (лајв, Скопски Саем)
Литиум Рекордс, 2004 година, миксано во студио ПроФундус)
- И сега...Што? (студио Денис Мујаџиќ - Деникен, Загреб)
Африка (студио Супернова, Тетово)

Суперхикс се: Петар Младеновски, Борис Минов, Дарко Попов, Александар Спасовски, Димитар Тодоровски, Симе Златков, Гоце, Лалковски, Бранко илиевски

Суперхикс беа..а може и пак да бидат: Горан папазоски, Коста Велков, Зоран Жежов, Живко Шулинчевски, Пере Мелов, Славе Спировски, Ивица Ивановски, Лазар Дарковски...

Barcode and Other Identifiers

  • Matrix / Runout: JUGOTON 001
  • Mastering SID Code: IFPYLY19